Musaic

O Firmě Musaic

Společnost Musaic je mladá firma založená hudebními nadšenci přímo v srdci Londýna ve čtvrti nazývané Tech City. Ta je známá jako živá komunita mediálních a technologických společností. Malý, ale nadšený tým který stál u zrodu značky Musaic postavil své základy na dlouholetých zkušenostech při působení v různých odvětvích trhu s audiovizuální a spotřební elektronikou.

Primárním záměrem společnosti bylo vytvořit multiroomový hudební systém, který bude schopen přehrávat hudbu ve vysoké kvalitě, bude se umět spojit s domácí automatizací a současně bude vyhovovat aktuálním designovým požadavkům moderních interiérů. Důkazem, že snaha vývojového týmu se vydařila, je prestižní ocenění Innovation Awards, které produkty Musaic získaly na proslulé výstavě spotřební elektroniky CES v Las Vegas pro rok 2015 a také 2016. 

Systém Musaic je velmi snadno ovladatelný prostřednictvím tabletu nebo chytrého telefonu. Taktéž vlastní instalace je velmi intuitivní. Stačí se připojit na domácí wifi síť, pojmenovat přehrávač a již využívat všech možností systému. Při instalaci více přehrávačů v různých místnostech lze přehrávat stejnou hudbu v perfektní časové synchronizaci a nebo naopak v každé místnosti hrát hudbu odlišnou. Jednotlivé přehrávače lze snadno spojovat a opět rozpojovat. Při spojení s prvky domácí automatizace jako je osvětlení, žaluzie či další prvky ovládané vzdálenou správou, lze vytvořit skutečný "chytrou domácnost", kdy jednotlivé prvky budou ovládány společně jedním dotekem nebo přednastavenými alarmy.

Velmi přehledná aplikace Musaic je nyní v českém jazyce a je zdarma dostupná na Apple Store pro iOS zařízení a také na Google Play pro tablety a telefony pracující pod systémem Android. V aplikaci je přednastaveno 15 000 internetových rádií z celého světa. Jednotlivé stanice lze vyhledávat podle lokality nebo žánru. Systém Musaic také automaticky vyhledá domácí server nebo jiná zařízení, na kterých je spuštěné sdílení hudby dle protokolu UPnP/DLNA™ a která jsou připojena k domácí síti. Následně lze tuto hudbu přehrávat ve všech přehrávačích Musaic. Ke všem jednotkám se lze také lokálně připojit pomocí Bluetooth a přehrávat tak hudbu z tabletů a telefonů, které systém zároveň ovládají.

Díky maximální jednoduchosti při nastavení není nutné jednotky Musaic instalovat prostřednictvím specializovaných instalačních firem. Snadné nastavení, intuitivní obsluha a hlavně výborné zvukové vlastnosti činí ze systému Musaic výborného a univerzálního společníka pro každodenní poslech hudby ve vynikající kvalitě.

produkty