Cary Audio

O Firmě Cary Audio

Společnost Cary Audio založil v roce 1989 Denis Had se svou manželkou Donnou. Prvními produkty v sortimentu značky byly předzesilovače a výkonové zesilovače, které si velmi rychle získali značnou oblibu mezi audiofily. Základním hodnotami podle kterých se dodnes řídí vývoj a produkce byly a jsou snaha o vytvoření audio zařízení, které nejen že uživateli zprostředkuje věrnou a živou reprodukci hudby, ale hlavně mu přinese jedinečné zážitky srovnatelné s živými koncerty oblíbených interpretů. Sériová výroba byla započata v menším výrobním závodě o rozloze pouhých 800m2 ve městě Releigh (Severní Karolína - USA). Záhy po představení prvních produktů se k týmu v roce 1992 připojil jako spolumajitel současný šéf společnosti Billy Wright, za kterým stojí aktuální dynamický rozvoj společnosti. Po odchodu zakladatele firmy Denise Hada do důchodu odkoupil Billy Wright zbylý podíl společnosti a stal se výhradním majitelem firmy Cary Audio. V současné době již firma působí v novém výrobním závodě o rozloze 10 000m2 s více jak 30-ti zaměstnanci. Ten je stále ve městě Releigh, v městské části Cary, po které nese tato prémiová značka svůj název. 

Prémiové výrobky značky Cary Audio
Výrobní sortiment se v průběhu let měnil, tak jak se měnili požadavky audiofilů. Kontinuální sortiment dělených a integrovaných zesilovačů nejprve doplnili CD přehrávače a následně vícekanálové produkty pro domácí kino. Od obou kategorií však firma díky aktuálnímu vývoji trhu později upustila a v současné době se sortiment ustálil na špičkových streamerch, D/A převodnících a samozřejmě excelentních převážně elektronkových zesilovačích. Ty ostatně zůstávají hlavní částí sortimentu značky Cary Audio a jsou kontinuálně vysoko ceněny pro své jedinečné zvukové vlastnosti. Některé zesilovače, jako jsou například výkonové monobloky CAD-805 jsou stálicí v sortimentu firmy. Poprvé byly uvedeny na trh v roce 1992 a s mírnými inovacemi jsou s označením CAD-805RS stále ve výrobním programu této značky. Sám Billy Wright o tomto produktu uvádí: "Myslím si, že již skutečnost, že tento zesilovač je v našem sortimentu téměř třicet let a stále se velmi dobře prodává, ukazuje na jeho skutečné kvality". Obdobně si vede oblíbený integrovaný zesilovač SLI-80HS, který se stal klasickým příkladem konstrukce elektronkového zesilovače a mnoho autorů odborných testů porovnává jiné produkty s tímto zesilovačem jako referenčním produktem.

Digitální současnost
Velmi kladně jsou v současné produkci značky Cary Audio hodnoceny také referenční stramery a digitální hudební centra, která splňují veškeré požadavky pravověrných audiofilů na poslech hudby v nejvyšším rozlišení digitálního signálu při zachování vysoké zvukové  věrnosti. Tyto produkty jsou vyvíjeny a následně vyráběny s maximálním důrazem na kvalitu jednotlivých dílčích součástek, které jsou velmi citlivě vybírány od těch nejrenomovanějších producentů. Výsledkem jsou pak špičkové přístroje, které jsou minimálně rovnoměrnou konkurencí i několikanásobně dražším přístrojům jiných výrobců. Samozřejmá je podpora většiny nejrozšířenějších streamovacích služeb při možnosti použití nejaktuálnějších technologií pro přenos a dekódování zvuku při podpoře všech obvyklých digitálních formátů v nejvyšším možném rozlišení. 

Filozofie značky Cary Audio
Cary Audio je při kontinuálním vývoji svých přístrojů stále v kontaktu se svými distributory, prodejci i zákazníky. To proto, aby prostřednictvím zpětné vazby mohli být vyvíjeny přístroje, které budou plně vyhovovat všem segmentům současného trhu. A to vše při zachování nejvyšší možné kvality zpracování a souvisejících služeb. Billy Wright v jednom ze svých rozhovorů říká: "Produkty Cary Audio jsou hlavně o zvuku. Snažíme se, aby byly velice emotivní - něco co vás vtáhne do děje. Zvukově věrné středy a zcela neuvěřitelná prostorová scéna... Prostě něco, díky čemu budete součástí hudebního zážitku. Při nákupu produktů Cary Audio si musíte uvědomovat, že vaše investice byla to nejlepší pro váš poslech hudby".


produkty