C.E.C.

O Firmě C.E.C.

Značka C.E.C. má skutečně dlouhou tradici. Současná produkce zahrnuje množství high-endových produktů, které proslavily společnost v celém světě a pomohly vybudovat její solidní pověst na poli špičkové audio techniky - od referenčních řemínkových CD transportů a CD přehrávačů přes řadu zesilovačů a D/A převodníků k dalším neméně sofistikovaným přístrojům.

 

Historie a součastnost

Japonská společnost C.E.C. (Central Electric Co) byla založena Takada-Sanem v roce 1954 v Shinagawě, Tokio. Její historie je téměř synonymem pro vývoj analogových a digitálních signálových přenosů.

Společnost odstartovala svou produkci již v roce svého založení, tedy v roce 1954. V tomto roce byl představen vysoce přesný gramofonový motor, který byl vyráběn pro gramofony značky Fonomota. V roce 1961 se sídlo společnosti přestěhovalo do Higashi-Matsuiamy v prefektuře Saitama, a byla zahájena výroba vlastních gramofonů. Počínaje rokem 1965 se datuje spolupráce se společností Sanyo.

Představení prvního CD přehrávače v roce 1982 znamenalo novou éru v reprodukci zvuku. Nehledě na své analogové "kořeny" začala společnost C.E.C. v téže době pracovat na vývoji a výrobě CD přehrávačů. Silné výzkumné zázemí a těsná spolupráce s firmou Candeias Engineering umožnila vývoj a produkci high-endových komponentů s jedinečnou konstrukcí a relativní cenovou dostupností. První model CD přehrávače z roku 1983 byl vybaven mechanikou Sanyo. V roce 1985 odstartovala produkce prvních CD přehrávačů. V roce 1989 se společnost C.E.C. stává japonským výrobcem světových high-endových produktů.

V roce 1990 společnost přesídlila - tentokrát do města Yoshimi v prefektuře Saitama. O rok později firma představuje svůj první model CD přehrávače s řemínkovým převodem. V roce 1996 se stala C.E.C. divizí společnosti Sanyo Optronics pro výrobu komponentů a součástek. Sanyo Optronics se v roce 1999 přejmenovala na Sanyo Mediatech. V roce 2000 byla oddělena část firmy zabývající se audiotechnikou a byla ustavena společnost C.E.C. (CEC Incorporated). Počínaje rokem 2004 je sídlem společnosti Minami-ku, Saitama.

Za současnými úspěchy firmy stojí i její současný ředitel Ken Ishiwata (shodou okolností má Ken Ishiwata v audio průmyslu také neméně slavného jmenovce, který již 30 let navrhuje a staví výrobky pro firmu Marantz). Narodil se v říjnu 1948 v Yokohamě v Japonsku, a po absolvování střední školy ve městě Oita (březen 1967) vystudoval pedagogickou universitu na fakultě v Kyushu (březen 1971). O měsíc později nastoupil do firmy C.E.C., kde prošel mnoha funkcemi až k současné pozici výkonného ředitele.


Technologie a řešení

Vzhledem ke zkušenostem  s převodovými systémy analogových gramofonů dokázali firemní inženýři C.E.C. aplikovat řemínkový převod i v CD přehrávačích. Světová premiéra modelu 

TL 1, prvního CD přehrávače s řemínkovým převodem, se odehrála v roce 1991. Na tento systém pohonu má firma C.E.C. celosvětová patentová práva.

Unikítní řemínkové mechaniky C.E.C. používají motor s nízkým točivým momentem, který pohání pomocí přesných řemínků 450g těžký stabilizátor. Tento stabilizátor nejen přesně vycentruje disk a poskytuje excelentní ochranu proti vibracím, ale rovněž zvyšuje jeho setrvačnost. V nedávné době firma představila novou dvouřemínkovou mechaniku, která se stala základem veleúspěšného transportu TL 3N.

Zesilovače, převodníky, transporty a přehrávače CD firmy C.E.C. jsou vybaveny obvody s technologií LEF. Zkratka LEF znamená "load effect free" neboli signál bez zatížení. To znamená, že signálový tranzistor není nucen zpracovávat napěťový požadavek reproduktoru, protože je obklopen "asistenčními" tranzistory, kteří s tímto napětím manipulují dle potřeby - ve výsledku tedy nedochází k žádnému zkreslení vlivem tohoto zatížení. Na rozdíl od klasických zesilovačů mají tedy zesilovače s technologií LEF stabilnější výkon, vyšší rychlost zpracování signálu a zvukovou "barevnost".

Systém IGM (Intelligent Gain Management - inteligentní řízení hlasitosti) aplikovaný v zesilovačích s obvody LEF je schopen dodat konstantní signálovou kvalitu v širokém rozsahu požadovaných úrovní hlasitosti, bez jakýchkoliv signálových ztrát.

Navíc jsou produkty firmy C.E.C. vybaveny obvody s technologií CI. Ta představuje zcela nestandardní systém regulace napětí, kdy obvody konvertují výstupní proud z převodníku na výstupní napětí bez negativní zpětné vazby.

Recenze a testy v mezinárodních časopisech, stejně jako reference spokojených zákazníků po celém světě dokládají, že heslo firmy "Reprodukce hudby na nejvyšší úrovni" je zde beze zbytku naplňováno.

produkty