Musaic

Technologie použité v systému Musaic

  • Streamovací hudební služby
  • Qualcomm® AllPlay™
  • UPnP/DLNA Server

Musaic Internet Radio je služba, která je přímo v aplikaci Musaic. K dispozici je více než 15 000 internetových rádií. Tento počet se bude průběžně rozrůstat. Služba je zdarma dostupná celosvětově.

Spotify Connect je služba fungující ve většině evropských zemí včetně České republiky. Pro součinnost se systémem Musaic je nutné předplatné Premium. Musaic přehrává hudbu v aplikaci Spotify, která je dostupná pro iOS i Android.

Murfie umožňuje nákup, streamování a převod vlastních CD do bezztrátových formátů. Pro součinnost se systémem Musaic je nutné předplatné.

Soma FM sdružuje velké množství nezávislých internetových rádií, která jsou sdíleny vlastními uživateli. Pro přehrávání v systému Musaic je nutné koupit aplikaci, která je dostupná pro iOS i Android. Služba funguje celosvětově.

Quallcomm AllPlay Radio je služba aliance Quallcomm, která vyvinula technologii multiroomového sdílení hudby. Pomocí služby TuneIn lze nalézt nekonečné množství internetových rádií z celého světa. Systém Musaic vyžaduje instalaci aplikace, kterí je pro iOS i Android zdarma. 

 

Qualcomm® AllPlay™ je jednou ze špičkových technologií vyvinutých kalifornskou společností Qualcomm® jejíž tradice sahá do minulého století. Aktuálně je společnost leadrem na poli vývoje vyspělých technologií pro komerční použití. A právě technologie AllPlay™ takovýmto produktem je.

AllPlay™ umožňuje jednotlivým zařízením komunikovat bezdrátově v absolutně precizní časové sysnchronizaci. To vše při možnosti streamování hudebních souborů ve vysokém rozlišení, tedy bez ztráty nejjemnějších detailů v přednesu hudby. Touto možností se systém Musaic odlyšuje od konkurenčních systémů, které ve většině případů pracují jen se standardním rozlišením kvalitativně odpovídajícímu záznamu na CD disku.

Technologie AllPlay™ je univerzální a plně podporuje dva nejrozšířenější operační systémy, které používá většina mobilních zařízení - iOS a Android. Technologie taktéž zahrnuje možnost připojení dalších zařízení po protokolu Bluetooth, což lze považovat za další technologickou výhodu před konkurencí.

Více informací o této technologii lze nalézt zde

UPnP je zkratka obratu Universal Plug and Play, jehož název vychází ze známého obratu "plug and play" - volně přeloženo připoj a hraj. Jedná se tedy o snadné dynamické připojování jednotlivých zařízení na domácí síti a to bez nutnosti složité fyzické konfigurace jednotlivých zařízení. Většina současných zařízení je předkonfigurována dle standardu UPnP a tak systém Musaic, který tento standard také podporuje, nalezne zcela sám veškerou hudbu, která je na takto předdefinovaných zařízení uložena. Není nutné nic nastavovat.

Technickým jazykem lze říci, že prostřednictvím sady protokolů UPnP se jednotlivá zařízení navzájem informují o jejich dostupnosti v síti, provedou vzájemnou konfiguraci a následně poskytují svá data ke sdílení pro ostatní zařízení. UPnP pro komunikaci využívá HTTP, XML a zprávy SOAP. Jelikož tento protokol pracuje na běžné počítačovou sítí, musí být každému zařízení přiřazena IP adresa. Tu většinou získá běžnou cestou ze serveru DHCP, ale pokud ji však neobdrží, přidělí si adresu automaticky sám z rozsahu vyhrazeného pro lokální adresování.

Nadstavbou UPnP je standard DLNA.  Jedná se o zkratku neziskové aliance Digital Living Network Aliance, za kterou stojí převážně aktivity firmy Sony. Dodnes je Sony hlavním aktivačním prvkem v této alianci, která má již přes 250 členů - výrobců hardwaru i sortwaru. Tento standard funguje shodně jako UPnP, tedy automatická identifikace jednotlivých zařízení na domácí síti.

 

produkty