Definitive Technology

ProMonitor 1000

"ProMonitor 1000 poskytují jemně dynamický zvuk s impresivními basy vzhledem k jejich velikosti. Tyto reprosoustavy jsou vhodné pro posluchače, kteří za symbolickou cenu chtějí otevřít okna do audiofilského světa...  Dr.Ken Teraszka, Home Theater Review"

Popis reprosoustav ProMonitor 1000
Reprosoustavy ProMonitor 1000 jsou nejvyšším modelem řady ProCinema. Mají vyrovnaný zvukový charakter, který jim propůjčuje pasivní basový radiátor, umístěný v horní straně reprosoustavy. Čtyři reprosoustavy ProMonitor 1000 společně s centrální reprosoustavou ProCenter 2000 a subwooferem ProSub 1000 tvoří kompletní systém pro domácí kino ProCinema 1000. Nicméně reprosoustavy jsou baleny a také prodávány samostatně, což umožňuje libovolnou kombinaci všech produktů série ProCinema. Záleží jen na Vás zda si zvolíte jen stereofonní set nebo set pro domácí kino 5.1 popřípadě 7.1. Tedy vždy takový systém, který bude plně vyhovovat vašim potřebám.
Nemějte obavu z malých rozměrů reprosoustav ProMonitor 1000. Jedná se o velmi sofistikovaný produkt, který v sobě skrývá mnoho totožných technologií jako velké reprosoustavy Definitive Technology. Zásadní je konstrukce s použitím patentovaných BDSS reproduktorů, výškových reproduktorů s aluminiovou membránou a hlavně zmíněných planárních tlakových pasivních radiátorů. Ty dodávají výslednému zvuku jedinečný charakter, kdy po jejich připojení na hudební systém nebudou vaši přátelé věřit, že zvuk pochází z tak kompaktních reprosoustav.

Konstrukce reprosoustav ProCinema 1000 - tajemství "velkého zvuku" 
Vlastní reproduktorové skříně jsou lisované z antirezonančního vysoce hustého polymeru PolyStone a jsou vyplněny minerální vatou. Taktéž antirezonanční zakřivení (Non-Resonant Optimized Curve) elegantně tvarovaných ozvučnic společně s nerovnoběžným uspořádáním horní a spodní desky minimalizuje vnitřní odrazy a rezonance skříně. Tím je dosaženo absolutně čistého zvuku s velmi nízkým zkreslením. Konkurenční satelitní reproduktory této velikosti mají obvykle nevyrovnanou reprodukci nižších středních kmitočtů. Ty jsou velmi podstatné pro věrný přednes hlasů a některých hudebních nástrojů. Dodávají jim "tělo" a plnost. pokud si poslechnete mužský hlas na jiných malých reprosoustavách a ihned budete vědět o čem je řeč. u ProMonitor 1000 se podařilo těmto kritickým jevům vyhnout jedinečnou exkluzivní konstrukcí BDSS u středobasového reproduktoru ve spojení s pasivním radiátorem. Tato technologie zdvojnásobuje vyzařovací plochu nutnou pro precizní přednes středobasových reproduktorů, aniž by se zvětšila velikost reprosoustavy.

Snadné umístění, snadné použití
ProCinema 1000 jsou dostatečně malé, aby splynuly s ostatním zařízením v interiéru. Mohou být umístěny na polici, nebo lze využít firemních kloubových držáků pro instalaci na zeď. Na druhou stranu mohou ProCinema 1000 díky povrchové úpravě v čeném nebo bílém lesklém provedení být vhodným solitérem při vhodném spojení s ostatními bytovými prvky.  V tomto případě je možné je umístit na firemní podlahové stojany, které jsou dodávány v totožném odstínu. Reprosoustvy je možné připojit klasickým reproduktorovým vodičem libovolného výrobce. 
Po zvukové stránce Vám ProMonitor 1000 mohou svým sametově hladkým přednesem poskytnout krásně prostorovou trojrozměrnou reprodukci při zachování precizní lokalizace a detailnosti. jejich zvukový projev je vhodný jak pro zvukový doprovod domácího kina, tak i pro poslech standardní hudby.


produkty