Musaic

Musaic MPL

"Recenzoval jsem již mnoho multiroom systémů na The Gadget Show a v této cenové třídě je tento systém opravdu mimořádný." Jason Bradbury, The Gadget Show, UK

Popis hudebního přehrávače Musaic MPL
Streamování digitální hudby ve vysokém rozlišení se stalo zcela běžnou součástí poslechu hudby. Pro vlastní streamování však není nutné kupovat nové nákladné systémy. Firma Musaic nabízí cenově dostupný, avšak vysoce kvalitní streamer MPL, který stačí připojit k vaší stávající hifi sestavě. pomocí několika srozumitelných kroků se jednotka připojí k vaší domácí wifi síti a již si můžete vychutnat veškeré výhody streamování s možností ovládání pomocí tabletu nebo smartphone intuitivní aplikací. Ta je nyní i v českém jazyce!!! 

Hudební přehrávač Musaic MPL je stereofonní streamovací jednotka určená pro připojení ke klasické hi-fi sestavě. Díky digitálním i analogovým výstupům je možné MPL připojit k jakémukoliv zesilovači libovolného výrobce. K analogovému propojení je určen pár nesymetrických Cinch konektorů. Naopak většina moderních zesilovačů je dnes vybavena digitálními vstupy se schopností přehrávat hudební soubory ve vysokém rozlišení. Zde je možné použít optický TosLink výstup nebo koaxiální SPDIF výstup a přehrávat soubory až v rozlišení 192kHz/24bit. Streamovací jednotka Musaic MPL tak umožní na vašem hifi systému poslouchat v nejvyšší kvalitě inernetová rádia, streamovací služby jako např. Spotify, Tidal a další. Dále  MPL přehraje veškerou hudbu, kterou máte uloženou na domácám serveru, NAS disku, nebo počítači pokud na těchto zařízeních máte spuštěné sdílení hudby
dle protokolu UPNP™/DLNA™. MPL tuto hudbu automaticky načte, není třeba žádného složitého nastavování.

Ovládání přehrávače MPL
Ovládání jednotky MPL stejně jako všech ostatních jednotek Musaic se provádí přes skutečně velmi intuitivní aplikaci, kterou je možné zdarma stáhnout na Apple Store™ pro iOS tablety a chytré telefony, popřípadě na obchodě Google Play pro zařízení, která mají operační systém Android. Aplikace je nyní v českém jazyce, což je značná výhoda proti ostatním multiroom systémům. V ovládací aplikaci se pak postupuje několika snadnými kroky. Nejprve zvolíte na kterém přehrávači (ve které místnosti) chcete hudbu poslouchat, pak si zvolíte jaký zdroj chcete poslouchat (rádio, vaší uloženou hudbu, streamovací službu nebo jiný připojený přístroj) a pak již jen zvolíte stanici nebo interpreta a posloucháte. vše je skutečně velmi snadné!! 

Hudební možnosti přehrávače MPL
Musaic MPL pro přehrávání internetových rádií a další streamování hudby využívá technologii AllPlay™ kalifornské společnosti Quallcom. Na tomto základě je možné volit z více jak 15 000 internetových rádií z celého světa, které jsou v aplikaci přednastaveny. Tyto stanice je možné volit dle žánru a nebo dle lokace. Systém Musaic automaticky rozpozná vaši polohu a tak budou vaše lokální rádia automaticky nastavena při prvním spuštění. Musaic také přehrává hudbu z oblíbených streamovacích služeb jako jsou Spotify, Murfie, Tidal, Soma fm a dalších. Pokud si však přejete poslouchat hudbu z některého lokálního zdroje, pak opět nenarazíte na problém. Přehrávač je vybaven jedním analogovým vstupem s konektorem Jack 3,5mm.

Všechny jednotky Musaic si však na rozdíl od konkurenčních systémů poradí také s většinou audiofilských formátů a tak není problém přehrávat soubory ve vysokém rozlišení. Bez problémů lze přehrávat dnes velmi oblíbené bezstrátové formáty Flac nebo WAV až do rozlišení 192kHz/24Bit. Tím se otevírají možnosti pro nákup hudby přes internet, kde je mnoho serverů, které hudbu ve formátech 24 Bit Studio Masters nabízejí.

MPL jako součást multiroom systému
Jednotka společně s dalšími produkty značky Musaic je však také výborný multiroom systém. Jednotlivé jednotky, které jsou umístěny v různých místnostech lze velmi snadno pomocí aplikace spojovat a přehrávat tak hudbu, kterou jste měli jen na vašem hifi systému také v ostatních místnostech v perfektní časové synchronizaci. Nemůže se stát, že by některá jednotka hrála o něco později než jiná čímž by vznikal pocit ozvěny. 

Musaic MPL jednoduše dodá vašemu hifi systému novou úroveň poslechu hudby ve vysoké kvalitě...


  • Technické údaje
Podporované formáty:MP3: CBR a VBR, 32kbps÷320kbps, 16Bit 32÷48kHz
AAC: CBR a VBR, 32kbps÷320kbps, 16Bit 32÷48kHz, AAC LC, HE AAC (AAC+) a HE AAC V2
FLAC: 16Bit a 24Bit, 32÷192kHz
Apple Lossless (ALAC): 16Bit a 24Bit, 32÷192kHz
AIFF: 16Bit a 24Bit, 32÷192kHz
WAV: 16Bit a 24Bit, 32÷192kHz
WiFi:IEEE 802.11 a/b/g/n (dual band 2x2 Multi-In-Multi-Out)
WiFi zabezpečení:WEP, WPA, WPA2
Ethernet (RJ-45):IEEE 802.3, 10Base-T nebo 100 Base-T
Vstupy:1x MiniJack 3,5mm
Výstupy:1x Analogový stereo Cinch, 1x S/PDIF koaxiální Cinch, 1x TosLink optický, 1x IR Out
Bluetooth:Ne
USB:Ne
Rozměry (v x š x h):3,5 x 15 x 9cm
Váha:0,2kg

produkty