Nová řada subwooferů SVS 2000 Pro

Americký výrobce špičkových sobwooferů, společnost SVS, na přelomu roku uvedl na trh novou řadu subwooferů 2000 Pro. Tato řada je výtečným řešením jak dodat jakémukoli audio systému nejhlubší basy v bezkonkurenčně příznivé cenové relaci. V této řadě jsou k dispozici všechny konstrukční typy subwooferů, tak jak je u značky SVS obvyklé - s uzavřenou ozvučnicí, s basreflexovou (portovou) skříní a také s válcovou (cylindrickou) skříní. Oproti původní řadě 2000 má nová řada 2000 Pro ovládání aplikací pro smartphone. To je totožné jako u referenčních řad 4000 a 16-Ultra a také u střední řady 3000. Tímto ovládáním lze subwoofer zcela přesně seřídit z poslechového místa dle osobních preferencí a to s okamžitou zvukovou reakcí na jakoukoli změnu v nastavení.

Všechny modely řady 2000 pro jsou osazeny nově vyvinutým reproduktorem s extrémně lehkou aluminiovou membránou o průměru 30cm, která je poháněna dvojnásobně vinutou kmitací cívkou a masivním dvojnásobným feritovým magnetem. Sofistikovaně konstruovaný zesilovač o výkonu 1.5kW zcela precizně kontroluje veškerou činnost reproduktoru. Zesilovač je konstruován za pomoci diskrétních MOSFET tranzistorů v zapojení ve třídě D. Inovativní postup nastavení subwooferu se provádí podobně jako u řady 3000 dvoufázově, tedy první kroky nastavení se provádějí ovládacími prvky na zadním panelu subwooferu a následná  finální kalibrace je realizována pomocí zmíněné aplikace. 

Zvukově subwoofery vyhoví jak pro doplnění jakékoli dvoukanálové sestavy a stejně tak jako samostatný basový reproduktor pro kanál LFE v systémech domácího kina.